Związek Polskich Artystów Plastyków - Okręg Toruński

 

Janusz Bisaga

ur. 1966, w Chorzowie. Pracuje i tworzy we Włocławku. Od 1990 roku prowadzi pracownię ceramiki unikatowej. Autor wielu statuetek okolicznościowych przyznawanych w konkursach. Od 2013 roku prezentuje swoją twórczość należąc do stowarzyszenia włocławskich twórców Nowa Grupa Kujawska. Współpracując z kilkoma wybitnymi artystami wypracował własny styl, gdzie główną inspiracją jest człowiek i przyroda. W 2016 roku przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Od początku działalności zawodowej prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów. Od września 2011 roku instruktor w Pracowni Edukacji Plastycznej we Włocławskim Centrum Kultury, a następnie w Centrum Kultury "Browar B".

Od 2014 roku zajmuje się wystawiennictwem. Organizuje wystawy w przestrzeniach pięciu galerii sztuki znajdujących się w Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku.

Jego credo to: "Wszystko już było. Możemy więc tylko przetwarzać znane źródła kultury działając na efektach, aby uzyskać współczesny wyraz sztuki lub na emocjach, aby docierać  do tego co w człowieku jest dobre".

Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, usprawniających jej działanie.

Witryna dostępna od lutego 2015 r.
 
Odsłon artykułów:
658784